atrakcje

KRESY WSCHODNIE STAJĄ SIĘ CORAZ BARDZIEJ POPULARNYM WYBOREM TURYSTYCZNYM POLAKÓW. JAKIE ATRAKCJE WARTO TAM ZOBACZYĆ?

Jeszcze do niedawna Kresy Wschodnie były uznawane za mniej atrakcyjne w porównaniu do zachodnich kurortów. Ze względu na niskie ceny, łatwy transport oraz chęć odkrycia nieznanych terenów są coraz częściej odwiedzane przez polskich turystów. Powodem wycieczek są również polskie korzenie mieszkańców tych terenów.

Najczęściej wybierane miejsca to perełki architektoniczne państw wschodnich. Zazwyczaj obieranym kierunkiem jest Kamieniec Podolski, Wilno, Lwów, Grodno i Brześć. Ostra Brama w Wilnie, Opera Lwowska, czy Zamek w Kamieńcu Podolskim to obowiązkowe punkty wycieczki na Kresy Wschodnie. Poza typowymi atrakcjami turystycznymi warto odwiedzić miejsca świadczące o polskiej historii – Cmentarz Orląt Lwowskich, Cmentarz Łyczakowski, Muzeum Elizy Orzeszkowej i wiele innych miejsc, którym dobrze poświęcić chwilę refleksji. Warto zwrócić uwagę na polskie nazwy ulic, które przypominają o przeszłości.

Podróż do Kresów Wschodnich, to poza pięknymi zabytkami i miejscami pamięci, LUDZIE, którzy kiedyś zamieszkiwali Polskę. To rodacy, którzy żyją często w ubóstwie, bez dostępu do wody i z ograniczonym dostępem do edukacji. To rodacy, którzy potrzebują wsparcia finansowego i rzeczowego. Warto o tym pamiętać wybierając się w podróż do Kresów Wschodnich.