Babia Góra na Dzień Kobiet

Piękne święto jakim jest obchodzony 8. marca, Międzynarodowy Dzień Kobiet :), nasza Fundacja Dunajec postanowiła uczcić wycieczką.

Niezwykłe święto więc i wycieczka musi być niezwykła – zdobywamy najwyższy szczyt poza Tatrami w Polsce, najwyższy w paśmie Beskidu Żywieckiego: Diablak (1725 m.n.p.m) piękny i kapryśny znany tez jako Babia Góra. Zapraszam na wycieczkę i zdobywanie szczytu z przewodnikiem, już 6 marca. Spotykamy się w zależności od miejsca zamieszkania: 7.30 – Goście Gospodarstwa Karolina – Huba. 8.00 Al. 1000 lecia – Nowy Targ (parking obok domu kultury). 9.00 – Przełęcz Krowiarki. Plan wycieczki jest prosty: Wędrujemy, zachwycamy się przyrodą widokami i towarzystwem. Zdobywamy szczyt i wieczorem wracamy do domu a później zaczynamy planować następną super wycieczkę z Fundacją Dunajec ??? Trasa wycieczki: Start z Przełęczy Krowiarki, wędrujemy szlakiem czerwonym przez Sokolicę (1367 m.n.p.m), Kepę (1521m.n.p.m) Gówniaka (1617 m.n.p.m). Zdobywamy Szczyt Babiej Góry. Dalej podążymy szlakiem czerwonym do Przełęczy Brona i schroniska PTTK na Markowych Szczawinach. W schronisku, przerwa po przerwie idziemy do Przełęczy Krowiarki – niebieskim szlakiem (Płaj Górny) przez takie miejsca jak : Skręt Ratowników, Szkolnikowe Rozstaje, obok Mokrego Stawku. Przejdziemy łącznie nie całe 14 km. Suma podejść i zejść to 896 m. Czas przejścia razem z postojami planowany jest na 7 godzin.

Jeśli chodzi o koszty to nie ma ustalonego cennika, będziemy podczas wycieczki zbierać dobrowolne datki które będą przeznaczone na wiercenie studni na Kresach Jeśli ktoś nie zabierze z sobą portfela, niech nie rozpacza, można przekazywać pieniądze on-line, bezpośrednio na konto fundacji 🙂

Z uwagi na to, że Babia Góra jest miejscem wyjątkowym, pogoda potrafi się zmieniać dosłownie z minuty na minutę, a piękny łatwy spacer zamienia się w ciężka przeprawę, trzeba być przygotowanym na wszystko. Ubieramy się, najlepiej na „cebulkę”, zabieramy termosy z gorącym napojem i koniecznie zabieramy raki bądź, raczki na buty.

Wyjście organizują: Fundacja Dunajec i Gospodarstwo Karolina (https://gospodarstwokarolina.pl)

Koordynacja i wsparcie, przewodnik – Zbigniew Konopka
Zapisy i informacje tel. 695431564