Białoruś, Ukraina, Litwa – Kresy Wschodnie.

Białoruś, Ukraina, Litwa – Kresy Wschodnie. Wszędzie tam żyją Polacy. Wiedzie się im lepiej lub gorzej ale starają się żyć godnie, zachowują pamięć o przodkach, Polską kulturę i język. Fundacja Dunajec – Pomoc Polakom na Kresach stara się, zasypywać podziały, wspierać edukację, pomóc w znalezieniu pracy. W tej chwili najtrudniejsza sytuacja , jest na terenach Białorusi i tam w tej chwili skupiamy głównie swoje działania. W okresie letnim chcemy sprowadzić, na wypoczynek, dzieci z Białorusi i Litwy. Potrzebne są do tego dosyć duże środki, więc staramy się je pozyskiwać w różny sposób.

Organizujemy wycieczki górskie, turnieje strzeleckie, kwesty do puszek 🙂

25. 07. 2021 r. Organizujemy na przystani gondolowej „Jędruś” nad Zalewem Czorsztyńskim, festyn z loterią fantową pod hasłem „PIENINY DLA BIAŁORUSI” Zapraszamy do uczestnictwa (będzie wiele atrakcji) zapraszamy wolontariuszy do pomocy w urządzaniu festynu, Artystów do występów a SPONSORÓW do sponsorowania 😀 🙂

Losowania upominków dla darczyńców fundacji Dunajec
Rodzinny festyn z SUPER NAGRODAMI już w NIEDZIELĘ!!!