fundacja

Fundacja Dunajec powstała z naturalnej, ludzkiej potrzeby czynienia dobra, tak chciałoby się napisać ale początki nie były tak wzniosłe.

Zaproponowano mi kiedyś wyjazd na Kresy, miałem pomóc w dostarczeniu paczek dla Polaków.

Pojechałem i zobaczyłem jak duże są tam potrzeby, Bieda taka zwyczajna, systemowa spowodowana trudną sytuacją gospodarczą państw w których żyją Polacy,  brak pracy, trudności w dostępie do edukacji, a w wielu przypadkach brak nawet wody w studni.

Po tym co zobaczyłem nie mogłem pozostać obojętny, włączyłem się aktywnie w pomoc, wspólnie z różnymi osobami, stowarzyszeniami i związkami takimi jak Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Wspólnota Miłosierdzia Bożego z Sołecznik na Litwie, staramy się pomagać Polakom wszędzie tam gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Pierwsze do wspólnych akcji przyłączyły się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, strażacy z OSP, Nauczyciele, i ludzie biznesu. Dostarczaliśmy pomoc materialną (żywność, środki czystości, ubrania, itp), zaczęliśmy przekazywać środki finansowe na wsparcie wiercenia studni, pomagamy w remoncie i wyposażeniu szkół, odnawiamy miejsca pamięci i cmentarze. coraz więcej LUDZI DOBREJ WOLI chce się przyłączyć.

Aby nasza pomoc była coraz skuteczniejsza, powstała FUNDACJA.