media o nas

TVPodhale

Pomoc Polakom na kresach – tym zajmuje się nasza fundacja już od kilku lat, chociaż nazwa fundacji „DUNAJEC” pojawiła się dopiero w sierpniu 2020r

Skupiamy wokół idei pomocy, ludzi z różnych środowisk: Starsi, młodsi, uczniowie podstawówek i doktoranci, gospodynie domowe i profesorowie, strażacy, lekarze, nauczyciele, księża i można by tak wymieniać jeszcze długo dość powiedzieć że każdy nasz transport wymaga zaangażowania setek ludzi, są darczyńcy i ci którzy dary gromadzą w jednym miejscu, ci którzy finansują transport i ci którzy zajmują się dystrybucją a takich transporty organizujemy kilka razy w roku.

Oczywiście wszystko jest organizowane w ramach wolontariatu, nikt nie pobiera za to wynagrodzeń, nagrodą jest uśmiech dziecka, podziękowanie, świadomość, że robi się coś dobrego. miło jest też kiedy inni zauważają nasze działania, tak jak telewizja, prasa, portale społecznościowe, dzięki temu możemy dotrzeć z informacją o naszych akcjach do szerszego grona ludzi dobrej woli. Przykładem na to że nasza praca jest zauważana może być materiał który ukazał się po jednej z naszych akcji w TVP- Wilno.

Zapraszamy do współpracy i pomocy w realizacji naszych projektów a plany mamy ambitne, chcemy wiercić studnie, organizować wypoczynek dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin, odnawiać miejsca pamięci, remontować szkoły…..

A tymczasem odnośnik do materiału o nas wyemitowanego w TVP Wilno:

https://wilno.tvp.pl/44909288/z-poludnia-polski-az-na-wilenszczyzne

Miło nam poinformować, że coraz częściej nasze akcje są zauważane przez media 🙂

DURSZTYŃSKI PORTAL INFORMACYJNY  zamieścił artykuł pod tytułem  „Słodkie pomaganie”, czyli pomoc Polakom na Kresach:

http://dursztyn-spisz.pl/?p=43030

W portalu internetowym SENIOR24h.pl (https://senior24h.pl/) ukazał się cykl artykułów na temat Fundacji Dunajec. Panie Marta i Magdalena Wróbel, napisały cykl artykułów o Fundacji Dunajec i nie tylko. Jest mowa o problemach Polaków na Litwie, Białorusi, Ukrainie o zbiórkach żywności o licytacjach i o ludziach którzy tu w Polsce angażują się w pomoc, organizują zbiórki darów, pracują jako wolontariusze przy remontach.

Zapraszam do lektury 🙂

https://senior24h.pl/szybka-pomoc-naszym-rodakom-na-bialorusi-fundacja-dunajec/

https://senior24h.pl/twojetakdlaprzyszlosci-wedlug-zbigniewa-konopki-prezesa-fundacji-dunajec-pomoc-polakom-na-kresach/

https://senior24h.pl/rozmowa-ze-zbigniewem-konopka-fundacja-dunajec-pomoc-polakom-na-kresach/

Menu