I Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne Soleczniki 2023.

Jako Fundacja  staramy się działać na różnych płaszczyznach począwszy od organizowania pomocy humanitarnej dla najuboższy Polskich rodzin z Litwy, Białorusi, Ukrainy przez remonty szkół, miejsc pamięci, cmentarzy po organizowanie wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Tym razem zapraszamy Państwa na Warsztaty fotograficzne  które poprowadzi Tomek Sikora, wybitny polski fotograf o międzynarodowej renomie, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych organizowanych na całym świecie. W jego dorobku znajdują się ilustracje do książek, plakaty teatralne i filmowe, wiele prestiżowych realizacji dla europejskich i amerykańskich agencji reklamowych.

Warsztaty odbędą się w rejonie solecznickim,  w pięknym Pałacu Balińskich w Jaszunach, oddalonym od Wilna o 30 km, który był ważnym ośrodkiem polskiego romantyzmu. Rejon solecznicki jest prężnym ośrodkiem życia Polaków na Litwie. Piękne pejzaże, liczne zabytki, historyczne ślady obecności Polaków i polskiej kultury są magnesem, który przyciąga gości z Litwy i Polski. Miejsca te odwiedzali Mickiewicz i Słowacki. Trzydniowy program warsztatów obejmie następujące zagadnienia:
– portret jako opowiadanie o człowieku
– pejzaż i architektura
– happening fotograficzny.

Warsztaty odbędą się w dniach 9-11 czerwca 2023 roku. Cena warsztatów: 50 euro. Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia ponosi uczestnik warsztatów. Istnieje możliwość zakwaterowania po preferencyjnych cenach w rejonie solecznickim.

Warunkiem wstępnym uczestnictwa jest posiadanie umiejętności fotografowania na poziomie podstawowym. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 2 czerwca 2023 roku.  Organizator: Centrum Kultury Samorządu Rejonu Sołecznickiego

tel.:  +370 380 51980, e -mail: jolanta.provlocka@salcininkaikultura.lt

Partner projektu: