Książka! Dla Polaka Kresowiaka

Fundacja Dunajec rozpoczyna nową akcje pomocy Polakom na  Kresach!

Celem inicjatywy „Książka! dla Polaka Kresowiaka” jest wsparcie  czytelnictwa naszych rodakóna wschodzie. Zapraszamy do współpracy wydawnictwa, firmy instytucje zajmujące się rynkiem książki, organizacje wspierające Polakóna Kresach, ale wnież osoby prywatne. Inicjatywa skierowana jest do każdego któremu nie jest obojętny rozwózasobność polskich bibliotek na Litwie, Łotwie czy Ukrainie.

Fundacja  współpracuje polskimi instytucjami Polakami na Kresach: m.in. biblioteką Solecznikach na Wileńszczyźnie. Rejon Solecznicki zamieszkuje kilkadziesiątysięcy Polakóktórzy mają utrudniony dostędo polskiej kultury, wnież do książek Polski. Sprowadzenie ich Kraju jest czasochłonne kosztowne. Każda osoba, firma, instytucja możwysłać dowolną ilość NOWYCH książek do wskazanych przez nas miejsc. Ilość wysyłanych książek ma mieścić się przedziale od do … Wysyłamy tylko książki NOWE. Zależnam na jakości trwałci publikacji które dą docierałdo naszych rodaków.

Książki można wysyłać bezpośrednio do wskazanych przez nas miejsc lub na adres  Fundacji Dunajec:

HUBA 39
34-436 CZORSZTYN

Regularnie wysyłamy transporty pomocom dla Polakóna Litwie Białorusi. Mamy nadzieje, żofiarowane przez państwa książki staną się ważna ich częścią  Na stronach Fundacji publikujemy adresy instytucji które czekają na książki od Państwa. Wkrótce zobaczycie pierwsze fotorelacje dostaw, oraz podziękowania dla darczyńw.

Akcję „Książka! dla Polaka Kresowiaka” uważamy otwartą, zapraszamy do współpracy !

Wolontariat w Gruzji
Pomoc Polakom na Ukrainie