NOWE WYZWANIA – Pomagamy Polakom na Białorusi!

Za oknami już widać jesień, tylko patrzeć kiedy przyjdzie zima, słota, chłody. Na Kresach, wojna kryzysy polityczne i gospodarcze. W takim trudnym czasie, zwracamy się do Państwa z PROŚBĄ o wsparcie naszej akcji pomocy najuboższym. Dzięki wsparciu wielu ludzi DOBREJ WOLI staramy się nieść pomoc do ludzi którzy nie z własnej winy znaleźli się w tragicznej sytuacji.

Udało się jak do tej pory zorganizować wiele pięknych akcji, wysłaliśmy już kilka transportów pomocy humanitarnej, pomóc w wierceniu studni, zorganizować przyjazdy do Polski dzieci z Litwy i Białorusi. Pomagamy w remontach miejsc pamięci, Polskich cmentarzy, organizujemy imprezy sportowe i wydarzenia kulturalne, dostarczamy książki do Polskich bibliotek w ramach akcji „Książka dla Polaka Kresowiaka”. To wszystko jest możliwe dzięki Państwa hojności i wsparciu.

Tym razem organizujemy transport darów i pomoc humanitarną dla Polaków z terenu Białorusi. Zbieramy: żywność z długim terminem przydatności, chemię gospodarczą, środki czystości, artykuły medyczne. Zależy nam bardzo na pomocy dla dzieci i młodzieży, zbieramy dla nich: pomoce i artykuły szkolne. Zbiórkę prowadzimy do 24. 10. 2022 r.

Transport darów dla Polaków z Białorusi nie jest jedyną inicjatywą jaką podejmujemy jeszcze w tym roku, planujemy bowiem organizację kilku wypraw i imprez takich jak:
– Wycieczka w Tatry Słowackie (przejście do Zielonego i Białego Stawu, jeszcze we wrześniu)
– Wyprawa – Słowacja – Góry Lubowelskie – Piwniczna, w dniu 25.09.2022 r. ( niedziela )
– Uczcimy 11- listopada Patriotyczno-turystycznym wyjazdem w Sudety Środkowe w dniach 10-13.11.2022 r.

Wielkim wyzwaniem jest też zdobycie i dostarczenie w okolice Odessy na Ukrainie, AGREGATU PRĄDOTWÓRCZEGO. Chcielibyśmy taki agregat, środki medyczne i żywność dostarczyć do Polskiej społeczności jeszcze w listopadzie. Niezwykła społeczność, dzielni ludzie którzy pomimo przetaczających się działań wojennych (Odessa i okolice stale są zagrożone nowymi atakami) nie porzucili swoich domów , nie wyjechali z Ukrainy. Możemy wspólnie pomóc im chociaż w ten sposób, przekazując AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY.

Zapraszamy do wsparcia i współpracy a można nas wesprzeć na wiele sposobów. Poprzez pomoc w zbiórce, przekazywanie produktów i darów, wpłaty na konto Fundacji Dunajec:

BS Krościenko
70 8817 0000 0209 0801 2000 0010

przez udział w licytacjach takich jak ta: https://www.facebook.com/groups/417611913628907

W imieniu potrzebujących wsparcia z góry serdecznie dziękuję.
Prezes Fundacji Dunajec-Pomoc Polakom na Kresach

Pomoc Polakom na Ukrainie