Piękny czas radości

W okresie BOŻEGO NARODZENIA I Nowego Roku możemy pochwalić się swoimi osiągnięciami i podziękować tym którzy nas wsparli i z którymi mogliśmy działać na rzecz drugiego człowieka DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, LUDZIOM DOBREJ WOLI

Bez Was nic by się nie udało !!!

Dużo razem zdziałaliśmy (szersze podsumowanie w opracowaniu :)) o czym może świadczyć fakt zaproszenia na Galę Amicus Hominum i Kryształy Soli do Krakowa podczas której rozdane zostały nagrody liderom bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka. Niezwykłe wydarzenie , dziesiątki wspaniałych organizacji z całej Małopolski, fundacji i działaczy społecznych, okazja do nawiązania nowych przyjaźni 🙂

Do tych prestiżowych nagród zostaliśmy zgłoszeni przez Urząd Gminy Czorsztyn. Miłą niespodzianką było to że zostaliśmy nominowani do nagród aż w trzech kategoriach. W dwóch kategoriach POLITYKA SPOŁECZNA i NAJLEPSZA MAŁOPOLSKA INICJATYWA POZARZĄDOWA nominacja dla całej Fundacji Dunajec a w kategorii: DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA, nominacja dla Zbigniewa Konopki.

Nagrody wręczali: Wicemarszałek Józef Gawron, przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego prof. Jan Tadeusz Duda, radni województwa: Marta Mordarska, Agnieszka Zając, Anna Mikosz, Stanisław Bisztyga i Rafał Kosowski.

Naszą Fundację i płeć piękną na tym wydarzeniu reprezentowały dwie wspaniałe wolontariuszki :

Kol. Maria Joneczko z Kęt i kol. Katarzyna Jucha z Maniów

Płeć męską reprezentował Zbigniew Konopka z Huby

„Kryształy Soli”
Ustanowiona w 2005 roku nagroda dla najlepszych organizacji pozarządowych w Małopolsce. Jej głównym celem jest wzmacnianie wizerunku trzeciego sektora, promocja działań najlepszych organizacji, popularyzacja „dobrych praktyk” oraz upowszechnianie najlepszych pomysłów. Nazwa Nagrody „Kryształy Soli” nawiązuje do wyrażenia „sól ziemi” oznaczającego ludzi cennych, wyjątkowych, godnych naśladowania, najbardziej wartościowe jednostki lub grupy ludzi w jakiejś społeczności.

„Amicus Hominum”

Nagroda ustanowiona w 2006 roku ma na celu wyróżnienie osób, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka. Nagroda promuje ideę wolontariatu i ma charakter honorowy. Nagroda została ustanowiona przez samorząd województwa małopolskiego w celu wyróżnienia osób prywatnych, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka. Poprzez tę nagrodę samorząd województwa chce podziękować wszystkim tym, dzięki których pracy i zaangażowaniu, inwencji i oddaniu upowszechniane są postawy wzajemnej pomocy, wsparcia i poświęcenia dla dobra drugiego człowieka.

NA WIECZNĄ WARTĘ
I Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne Soleczniki 2023.