PIENINY – jesienne wędrowanie

W najbliższą niedzielę (22.11.2020r.) planujemy kolejne przyjacielsko-towarzyskie 🙂 górskie wędrowanie. Dzień jest dosyć krótki więc trasa nie może być zbyt długa. Pogoda nieprzewidywalna więc nie oddalamy się zbytnio od cywilizacji. Fundacja Dunajec, działa na kresach więc trzeba by jakoś to wszystko połączyć. Wszystkie te warunki spełniają Pieniny Zapraszam na wędrówkę po Pieninach Właściwych.

W zależności od pogody zrobimy sobie mniejszą lub większą pętlę. Wyruszamy z Krościenka o godzinie 9.00 i do Krościenka wracamy najpóźniej o 15.30.

Trasa dłuższa: z Krościenka żółtym szlakiem do Przełęczy Szopka ( stara nazwa Chwała Bogu) – niebieskim do platformy widokowej na Okrąglicy (najwyższy punkt masywu Trzech Koron 982 m.n.p.m.). Dalej niebieskim szlakiem przez Górę Zamkową, Czerteż Sokolą Perć, wchodzimy na słynny szczyt Sokolica i wracamy szlakiem zielonym do Krościenka.
Suma podejść i zejść to około 900m, dużo powiecie? Może i dużo ale za to jak pięknie.

Trasa krótsza: wyruszamy z Krościenka i tu wracamy, wędrujemy szlakiem zielonym, szlakiem przez Toporzysko, Burzane, teraz niebieskim przez Czerteż, Czertezik na Sokolicę. Wracamy szlakiem zielonym przez Kras. Suma podejść około 500 m.

Zapraszam na wędrówkę tych, którzy mieszkają bliżej i tych, którzy mieszkają dalej ale mogą się wybrać przy okazji w podróż służbową (dla podróżujących służbowo możemy zapewnić noclegi w Gospodarstwie Karolina karolina.civ.pl). Udział w wycieczce jest bezpłatny, będziemy tylko prosić o finansowe wsparcie naszej akcji Bożonarodzeniowej.

Dla tych którzy nie będą mogli wraz z nami cieszyć się pięknymi widokami i przednim towarzystwem mam dobrą wiadomość, Można wesprzeć nasze akcje nie wychodząc z domu 🙂
Pieniński Bank Spółdzielczy 70 8817 0000 0209 0801 2000 0010

Więcej informacji na temat wycieczki, noclegów, transportu, itd udziela przewodnik:
Tel. 695431564

Bożonarodzeniowa pomoc Polakom na Kresach