POMAGAMY NA KRESACH – wywiad

Pomagamy jako Fundacja Dunajec, Ukrainie i Ukraińskim uchodźcom, nie zapominamy jednak o naszych rodakach w innych krajach na wschodzie, o tych którzy są prześladowani i pozostawieni bez wsparcia i bez nadziei. Pomagamy zwłaszcza Polakom żyjącym na terenie Białorusi, prześladowanym przez reżim Łukaszenki. O tym mówił w radiu Alex nasz prezes, Zbyszek Konopka

Wywiad – część 1

Fundacja Dunajec stara się pomagać Polakom i nie tylko Polakom, zarówno tym poszkodowanym w trwającej wojnie na terenie Ukrainy, poprzez pomoc w organizacji transportu uchodźców z Ukrainy do miejsc zakwaterowania. Pomagamy znajdować takie miejsca – udało się już nam znaleźć mieszkania na terenie Krakowa, w Nowym Targu mamy także osoby które deklarują chęć przyjęcia uchodźców.

Wywiad – część 2

Gdyby ktoś jeszcze miał możliwość przygotowania mieszkań to prosimy o kontakt jeśli chodzi o pomoc dla uchodźców z Ukrainy to poza mieszkaniami, potrzebna będzie też praca, w przypadku przedłużających się działań wojennych. Jeśli ktoś może zaoferować miejsca pracy dla uchodźców to nasza fundacja pomoże w kontakcie z potrzebującymi. Pracujemy również nad tym aby pomóc dzieciom i młodzieży z Ukrainy, mieliśmy zaplanowane letnie warsztaty artystyczne, wojna pokrzyżowała te plany ale postaramy się mimo wszystko sprowadzić młodzież na pobyt w Polsce.

Dary Serc
Wycieczka z Chochołowa do Zakopanego