Pomaganie przez wypoczywanie 🙂

Nasza fundacja Dunajec pomaga na Kresach Wschodnich, organizujemy pomoc materialną, odnawiamy i remontujemy szkoły, miejsca pamięci, cmentarze, zbieramy środki na wiercenie studni i na kolonie dla dzieci z najuboższych rodzin. Mamy różne pomysły na to, aby pozyskiwać środki na realizację tych ważnych i potrzebnych zadań. Jednym z takich pomysłów jest organizowanie wycieczek, podczas takiej wycieczki , uczestnicy mogą poznać cele i sposoby działania fundacji, mogą się zaangażować finansowo a czasem podsunąć nowe pomysły 🙂

Pierwszą wycieczką, zorganizowaną wspólnie z Gospodarstwem Karolina była Wycieczka „Śladami Konfederatów Barskich” w dniu 03.10.2020 do Tylicza i Muszynki. Zwiedzaliśmy: mofety w Złockiem, Cerkwi pw. Św. Jana Ewangelisty w Muszynce. Wędrowaliśmy z Muszynki do Tylicza, „Szlakiem Konfederatów Barskich” , odwiedzaliśmy rezerwat „Okopy Konfederackie” nad Muszynką, wszystko to i jeszcze więcej odbyło się pod okiem doświadczonego przewodnika, pasjonata historii i świetnego gawędziarza 🙂 kolegi Marka Popielarza.

To była pierwsza nasza wycieczka ale nie ostatni, planujemy wycieczki bliższe i dalsze, na kresy południowe w Pieniny , Magurę Spiską,
na Słowację. Chcemy poznać atrakcje turystyczne Kresów Wschodnich, zabytki Ukrainy, Białorusi, Litwy. Z uwagi na ograniczenia w możliwości organizowania wycieczek z pobytem w hotelach, nie organizujemy jeszcze wielodniowych wyjazdów ale można z nami pójść na spacer i poznać atrakcje, Gorczańskie, Podhalańskie, przewędrować szlaki Pienin i Beskidu Żywieckiego (jeszcze tej zimy, wchodzimy na Babią górę).
Zapraszam do wsparcia naszych akcji pomocowych za równo przez wpłaty, darowizny, udział w wolontariacie jak i przez wypoczynek i wycieczki.

STUDNIA NA KRESACH
Babia Góra na Dzień Kobiet