POMOC HUMANITARNA DLA POLAKÓW Z BIAŁORUSI !!!

Już 15.11. 2021r. wyrusza duży transport darów dla Polaków żyjących na terenie Białorusi

Razem z wieloma wspaniałymi i bezinteresownymi ludźmi, podejmujemy wiele inicjatyw na rzecz pomocy Polakom na kresach wschodnich opowiem o nich w dalszej części, teraz powiem o najnowszym dużym wydarzeniu a jest to, transport darów dla Polaków z Białorusi, przekazujemy też w tym czasie, środki na budowę studni.

Media pełne są teraz informacji o tym co dzieje się na granicy z Białorusią, mówi się o uchodźcach i ich sytuacji
Niestety, zapomniano o tym w jakiej sytuacji znaleźli się żyjący tam Polacy
Odcięci od świata, oskarżani przez reżim Łukaszenki o działania antypaństwowe, zwalniani z pracy, pozbawieni rent i emerytur, zamykani do więzień.
Staramy się na miarę swoich możliwości , jakoś im pomóc, w tym roku zorganizowaliśmy już trzy transporty pomocy humanitarnej.
Najbliższy transport odprawiamy 15. 11. 2021 r około godziny 15.00 z Harklowej
Udało się zebrać kilkanaście ton żywności, chemię gospodarczą, artykuły szkolne, odzież, wózki inwalidzkie, łózka do rehabilitacji.
Tak duży transport jest możliwy dzięki zaangażowaniu wielu ludzi i organizacji które pomagają, naszej Fundacji a są to miedzy innymi:
Stowarzyszenie Dużych Rodzin 3+ oddział Małopolski w Nowym Targu,
Fundacja, Pro.Spe. z Rzeszowa ,
Strażacy z OSP oraz Klub Honorowych Dawców Krwi RP „Nadzieja” z Harty,
Szkoły z Koniny, Łopusznej, Krempach, Nowej Białej OSP Huba i Maniowy
Panie z KGW z Huby, Maniów, Czorsztyna,
Mieszkańcy Kiczni (okolice Łącka)
Światowy Związek Żołnierzy AK oddział Nowy Targ
Poza tym bardzo wielu indywidualnych darczyńców którzy wsparli nas rzeczowo i finansowo, nie sposób wymienić tu wszystkich a nawet większość z tych osób woli pozostać anonimowa, wiec to uszanujemy

Wyjeżdżamy na kresy nie tylko żeby przekazywać doraźną pomoc materialną, staramy się też zasypywać podziały i wspierać różne inicjatywy tam na miejscu. Przykładowo , będziemy już teraz w listopadzie dopinać sprawę przyszłorocznych koncertów jazzowych w pięknych plenerach i pałacach na Kresach, ustalamy sprawę wakacyjnej wymiany młodzieży i dzieci z najuboższych rodzin, Będą festyny i imprezy sportowe takie jak biegi przełajowe, planujemy, wycieczki, pielgrzymki.
Cały czas remontujemy miejsca pamięci, cmentarze, szkoły, nie tylko na bliskich, Kresach Wschodnich ale nawet w dalekiej Gruzji
Dzięki Wam dzieje się dużo 🙂 a mamy nadzieję, że dzięki Waszemu wsparciu i pomocy będziemy mogli zrealizować jeszcze wiele pięknych projektów
DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI

Wizyta Fundacji Dunajec w Solecznikach