STUDNIA NA KRESACH

Zdawać by się mogło, że w XXI wieku w Europie każdy ma zapewnioną wodę, może się wykąpać, zrobić pranie, ugotować obiad. Niestety tak nie jest, są rejony, zwłaszcza na Kresach Wschodnich (Białoruś, Ukraina, Litwa), gdzie  brak jest dostępu do wody pitnej. Łazienka, łazienka w wielu rejonach jest nie znanym luksusem, w starych budynkach gospodarczych w stajniach, tam gdzie kiedyś zakwaterowano Polaków łazienek nigdy nie było ale była chociaż woda w studni.

W ostatnich latach na skutek obniżenia poziomu wód gruntowych, wiele studni WYSCHŁO !!! Do prania, mycia, do napojenia kozy, wykorzystuje się deszczówkę. Po wodę do gotowania posiłków trzeba robić czasem wielokilometrowe „wycieczki”

Sensem istnienia naszej Fundacji Dunajec jest niesienie wszelakiej pomocy dla najuboższych Polaków żyjących na Kresach. Organizujemy zbiórki żywności, robimy Świąteczne paczki, chcemy pomagać dzieciom i młodzieży w nauce i wypoczynku ale najważniejsze jest zapewnienie WODY !!! Chcemy już na wiosnę ruszyć z odwiertem w rejonie Sołecznik na Litwie tam gdzie bywał między innymi: Adam Mickiewicz, gdzie pisał swoje pierwsze poematy, gdzie spotkał swoją wielką miłość 🙂

Wiem że możemy liczyć na Wasze wsparcie w tym dziele a można nas wspierać na różne sposoby: poprzez datki pieniężne, pomoc materialną, można nas wesprzeć pracą jako wolontariusz i dobrą radą 🙂

Każdy dar i Sparcie się liczy. Aby Państwa jeszcze bardziej zachęcić, powiem, że raz w miesiącu odbywać się będą losowania nagród i upominków  dla naszych DARCZYŃCÓW (najbliższe, on-line na naszym facebookowym profilu już 12.02. 2021 r. o godzinie 16.30)

Wspólnie tworzymy wielkie dzieło pomocy. Już dziś prosimy: bądźcie z nami, wkrótce ruszamy z kolejnym projektem, ale o tym następnym razem. Odwiedzajcie stronę internetową Fundacji: https://fundacjadunajec.pl/  i śledźcie profil społecznościowy.

WPŁAĆ DAROWIZNĘ
Przekaż nam swój 1% podatku