Wichrowe wzgórza

Wycieczka prawie WALENTYNKOWA

Fundacja Dunajec- Pomoc Polakom na Kresach zaprasza: przyjaciół, wolontariuszy, sympatyków jak zwykle na niezwykłą wyprawę. Wycieczka, prawie Walentynkowa  bo odbędzie się: 12.02.2023 (niedziela)

Veterný vrch, (Wietrzny Wierch) 1111 m  – znajduje się na Słowacji, jest to najwyższy szczyt wschodniej części Magury Spiskiej. Szczyt  z którego rozciąga się, prawdopodobnie najpiękniejsza panoramy na Pieniny. Nie brakuje również widoków na inne pasma górskie, jak Tatry, Beskid Sądecki a nawet Babią Górę. Wyprawę poprowadzi  doświadczony, znany i lubiany przewodnik górski: Robert Zieliński (przewodnikbeskidzki.pl)

Program wycieczki przedstawia się następująco:
8.00 – wyjazd z Nowego Targu
Następne przystanki w zależności od potrzeb mogą być w Waksmundzie, Ostrowsku, Łopusznej, Harklowej….
Przejazd przez Kluszkowce, Czorsztyn, Łysą nad Dunajcem, Czerwony Klasztor do miejscowości Wielki Lipnik.
•    Przejście piesze trasą:
Velky Lipnik – Ciertaz – Kvasnik – Veterny vrch (1111 m.)– Piontana – Zbojnicky Stol – Sovia Polana – Certiaz – Vysne Ruzbachy.
•    krótkie zwiedzanie uzdrowiska Drużbaki Wyżne z trawertynowym jeziorkiem Krater, czas wolny , (opis szczegółowy,trasy i atrakcji: https://karolina.civ.pl/blog/item/56-wycieczka-magura-spiska)
•    w godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną

Długość trasy pieszej ok. 14,5 km, czas przejścia to ok. 6 godz., suma podejść. 630 m, suma zejść 560 m. Koszt uzależniony jest od ilości uczestników i nie powinien być wyższy niż 80 zł od osoby dorosłej oraz 50 zł dzieci i młodzież do lat 14. Wycieczka jak zwykle nie jest komercyjna a zebrane środki przeznaczone będą na pokrycie kosztów transportu, ewentualną nadwyżkę przeznaczamy na pomoc Polakom na Kresach

Zgłoszenia i zapisy do czwartku 9.02.2023 do godz. 20:00 przyjmuje: Zbigniew Konopka, najlepiej mailowo fundacja@fundacjadunajec.pl  lub poprzez SMS na numer 695 431 564.
Program wycieczki jak również godzina i miejsce rozpoczęcia może ulec zmianie.

Zapraszamy na wspólne wędrowanie!

Poprzedni wpis
Babia Góra
Następny wpis
Zimowe wejście na Lubań

Najnowsze wpisy