WIELKANOCNE MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

W Wielki Piątek 02.04.2021 r. Zapraszam do wzięcia udziału w Pielgrzymce/wycieczce. Pójdziemy z Jurkowa na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego – Mogielicę (1170 m.n.p.m.) Dołączymy do pielgrzymów, którzy przyjeżdżają z całej Polski aby wziąć udział w tym wydarzeniu, ponad 20 lat temu, Klub Górski „Carpatia” z Mielca, zapoczątkował w tym rejonie „Turystyczną Drogę Krzyżową” Początki były skromne w pierwszym roku było tylko 18 uczestników ale z upływem lat, wieści rozchodziły się coraz szerzej i liczba uczestników stale rośnie. „Turystyczna Droga Krzyżowa” na Mogielicę jest wyjątkowa z kilku powodów, niezwykła górska sceneria, pozwala nabrać nam, trochę dystansu do życia, wysiłek jaki wkładamy w wędrówkę pozwala lepiej się „wczuć” w przeżywanie Męki Pańskiej. Tras jednak nie jest zbyt trudna i nawet mniej doświadczeni turyści dadzą sobie radę. Ramowy plan, jest następujący:

Rozpoczęcie w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jurkowie o godzinie 9.00. następnie podążamy  szlakiem niebieskim aż na szczyt Mogielicy, tam kończy się Droga Krzyżowa ale nie kończy się nasza pielgrzymka, my bowiem  w zależności  od ilości chętnych (kwestia zapewnienia bezpiecznego transportu) będziemy wracać do Jurkowa zatrzymując się w najciekawszych miejscach albo pójdziemy dalej, szlakiem zielonym przez Zapowiednicę do Zalesia. Po drodze przystanki w kilku niezwykłych miejscach takich jak Rozejście Szlaków pod Mogielicą, gdzie znajduje się Krzyż Papieski a widoki po prostu zapierają w piersi dech ?

Proponowane miejsca spotkania to Nowy Targ i Krościenko godzina 7.30

W załączeniu kilka zdjęć, widać że pogoda na pielgrzymkach bywa różna ale atmosfera zawsze jest wspaniała i serca gorące ?

Koordynatorem wyjazdu i przewodnikiem podczas pielgrzymki będzie Zbigniew Konopka

Zapisy i informacje: tel. 695431564. e mail – fundacja@fundacjadunajec.pl

Jeden z wariantów pielgrzymki: Trasa: Jurków – Jurków | mapa-turystyczna.pl

Poprzedni wpis
Góry nieznane
Następny wpis
LOSOWANIE UPOMINKÓW

Najnowsze wpisy