wolontariat

Wolontariuszem w naszej fundacji może zostać każdy komu nie jest obojętny los ludzi w potrzebie. Chcesz poznać ciekawych ludzi i poświęcić innym swój czas i talent?

Dołącz do nas!

Mamy już dość liczne i barwne grono wspierających nas wolontariuszy z różnych stron Polski. Wśród nich są uczniowie, nauczyciele, profesorowie, strażacy, gospodynie domowe, lekarze, rolnicy… Najmłodsi, jak Weronika Konopka, mają po 8 lat, a najstarsi, tak jak dr Janusz Kamocki będą w tym roku obchodzić swoje 94 urodziny.

Niezwykłą postacią wśród naszych wolontariuszy jest dr Janusz Kamocki. To wielki działacz społeczny, naukowiec, niezwykły umysł, a jednocześnie skromny i życzliwy człowiek.
Podczas II Wojny Światowej, był między innymi żołnierzem Armii Krajowej, a po wojnie został działaczem konspiracyjnym, przez co był represjonowany i aresztowany. W 1964  uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Jest członkiem Komisji Etnograficznej Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego i Towarzystwa Naukowego Sandomierskiego. Autor wielu prac naukowych.

Wielokrotnie odznaczany, między innymi:

• Krzyżem Armii Krajowej
  • Złotym Krzyżem Zasługi (za działalność niepodległościową)
  • Krzyżem Kampanii Wrześniowej (przez Ministra Spraw Wojskowych Rządu RP na Uchodźstwie)
  • Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego)
  • W 2015 Krzyżem Wolności i Solidarności.
  • W 2016 Krzyżem Orderu Krzyża Niepodległości.
  • W 2018 Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości oraz Medalem Pro Bono Polonia.

Kolejnym wolontariuszem jest Adrian Władysław Teodor Sąder. Urodzony w 2002 roku, obecnie uczeń  liceum mundurowego im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku, posiada wiele pasji i zainteresowań. W naszej fundacji pomaga w zbiórkach, remontach, transporcie a także prowadzi profil fundacji na Instagramie

Każdy z naszych wolontariuszy jest na swój sposób wyjątkową i niezwykłą postacią, która odmienia los ludzi będących w potrzebie. To ludzie o wielkich sercach. Dołącz do nas i zostań kolejnym bohaterem naszej fundacji.

Zapraszamy!!!