Zimowe wejście na Lubań

Witam 🙂

Kolejna nasza wyprawa

CUDA – MAGIA – NIEZWYKŁE PANORAMY !!!

(i pieczenie kiełbasek :))

Już 26.02.2023r

Pójdziemy tam, gdzie chadzał św. Jan Paweł II, gdzie wędrowali artyści i pasterze – na Lubań.

Tym razem będzie to zimowe wejście, poprzedzone wizytą w zabytkowym kościółku pw. Św. Marcina w Grywałdzie. Wedle  legendy sam Bóg zdecydował o miejscu wybudowania tego kościoła, bo materiał na budowę był przygotowany gdzie indziej, a w ciągu jednej nocy zmienił miejsce, mało gdzie kościół jest usytuowany w tak malowniczym miejscu na wzgórzu.

Wyprawę poprowadzi sympatyczna Agnieszka Baranowska  mieszkanka Grywałdu, przewodniczka beskidzka i znawczyni regionu.

Program wyprawy:

Jeśli będą chętni z N. Targu to podstawimy tam busa o godz 8.00

Następne przystanki wedle  potrzeb: Ostrowsko, Łopuszna, Harklowa, Maniowy, Kluszkowce itd.

– ok 9:00 zwiedzanie kościoła
– wejście na Lubań z Grywałdu ok3h (pójdziemy śladami i historiami ludzi związanych z Lubaniem)
– ognisko, pieczenie kiełbasek, lepienie bałwana…..:)
– zejście do Kluszkowiec (2,5h)

Koszt uzależniony jest od ilości uczestników i nie powinien być wyższy niż 50 zł od osoby dorosłej oraz 25 zł dzieci i młodzież do lat 14. Wycieczka jak zwykle nie jest komercyjna a zebrane środki przeznaczone będą na pokrycie kosztów transportu, ewentualną nadwyżkę przeznaczamy na pomoc Polakom na Kresach.

Zgłoszenia i zapisy do piątku 24.02.2023 do godz. 20:00 przyjmuje: Zbigniew Konopka, najlepiej mailowo: fundacja@fundacjadunajec.pl  lub poprzez SMS na numer 695 431 564.

Program wycieczki jak również godzina i miejsce rozpoczęcia może ulec zmianie
Zapraszamy na wspólne wędrowanie!

Wichrowe wzgórza
Góra Świętej Anny – jakie tajemnice skrywa ?