zbiórki

SŁODYCZ POMAGANIA

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;
nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi.”

Jan Paweł II

Z uwagi na poważny kryzys gospodarczy i polityczny Białoruś znalazła się na skraju nędzy. Ludność zwłaszcza Polskiego pochodzenia pozbawiona jest środków do życia, całymi miesiącami wstrzymuje się wypłaty wynagrodzeń, rent i emerytur.

Aby doraźnie wesprzeć społeczność Białorusi, zbieramy : Żywność, środki czystości, artykuły medyczne, chemię gospodarczą, artykuły szkolne i nową odzież.
Prosimy też o wsparcie finansowe. Można też przekazać dla fundacji dary, które wystawimy na licytację (obrazy, rękodzieło, vouchery na usługi itd.)

Wpłać dowolną kwotę pomagając Polakom mieszkającym na Kresach na konto:

70 8817 0000 0209 0801 2000 0010

lub za pomocą szybkich przelewów poniżej

WPŁAĆ DAROWIZNĘ

Nowy Rok, nowe postanowienia, nowe wyzwania, nowe możliwości do bycia wspaniałomyślnym i dzielenia się dobrem z potrzebującymi. W tym roku jednym z postanowień Fundacji Dunajec jest zaproszenie dzieci z polskiej szkoły w Czużekompie (szkoła w tym kształcie będzie pracować do końca roku szkolnego, więc jest to ostatnia szansa, aby wszyscy uczniowie mogli odwiedzić Polskę).

W czas wakacji chcemy wraz ze Wspólnotą Miłosierdzia Bożego z Sołecznik, zorganizować kolonie dla dzieci z najuboższych rodzin. Wspólnota organizuje takie kolonie już od kilku lat ,w załączeniu relacja z takiego wyjazdu:

Do zrealizowania tego potrzeba zaangażowania wielu ludzi i pieniędzy, dlatego ogłaszamy zbiórkę pieniędzy i pomysłów, zapraszamy do współpracy, wolontariuszy, przedsiębiorców, kwaterodawców Chcąc w jakiś sposób odwdzięczyć się Państwu za okazaną hojność będziemy raz w miesiącu losować i wysyłać darczyńcom:

10 słoiczków z miodem okraszonym orzechami i bakaliami

pobyt 1-dniowy w Gospodarstwie Karolina we wsi Huba
(pokój dwuosobowy, termin do  uzgodnienia)
karolina.civ.pl

karnety na wyciągi w Stacji Narciarskiej Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach
(karnety bezterminowe)
czorsztyn-ski.com.pl

W losowaniu wezmą udział darczyńcy, którzy wyślą nam adres do wysyłki. Na koniec jeszcze jedna dobra informacja – nie ma limitów wsparcia, aby zwiększyć szanse można nas wspierać wielokrotnie, a pierwsze losowanie on-line odbędzie się już w połowie lutego. Dokładny termin losowania podamy już wkrótce na naszej stronie i za pośrednictwem mediów społecznościowych.