Kresy… tam, gdzie bije
serce Polski

Pomoc dla Białorusi

Z uwagi na poważny kryzys gospodarczy i polityczny Białoruś znalazła się na skraju nędzy. Ludność zwłaszcza Polskiego pochodzenia pozbawiona jest środków do życia, całymi miesiącami wstrzymuje się wypłaty wynagrodzeń, rent i emerytur.

Aby doraźnie wesprzeć społeczność Białorusi, zbieramy : Żywność, środki czystości, artykuły medyczne, chemię gospodarczą, artykuły szkolne i nową odzież.
Prosimy też o wsparcie finansowe. Można też przekazać dla fundacji dary, które wystawimy na licytację (obrazy, rękodzieło, vouchery na usługi itd.)

Pieniądze zbieramy na pokrycie transportu i wsparcie bezpośrednie najbardziej potrzebujących, poprzez dofinansowanie zwłaszcza dzieci i młodzieży w zakresie edukacji i wypoczynku.
Dary można przekazywać bezpośrednio do siedziby Fundacji Dunajec Huba 39, 34-436 Huba, do magazynów w Harklowej i Nowym Targu. Istnieje też możliwość po uzgodnieniu terminu przekazania darów do zaprzyjaźnionych osób między innymi w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Rudzie Śląskiej, Suwałkach, Chrzanowi.

Krąg ludzi dobrej woli stale się powiększa więc będzie z czasem coraz więcej miejsc, do których będzie można dostarczyć zebrane dary. Je, zarówno jak i pomoc będziemy przekazywać w miarę pozyskiwania. Najbliższy transport zaplanowany jest na 28.05. 2021 następny duży transport planowany jest na wrzesień oraz paczka świąteczna w grudniu. Poza transportami darów i pomocy humanitarnej będziemy wspierać w miarę możliwości, wybrane cele finansowo.

Wpłać dowolną kwotę pomagając Polakom mieszkającym na Kresach na konto:

70 8817 0000 0209 0801 2000 0010

lub za pomocą szybkich przelewów poniżej

/
WPŁAĆ DAROWIZNĘ

Polacy na wschodzie

Z uwagi na panującą na Białorusi nagonkę na Polaków, aresztowania, szykany, nie możemy podawać do wiadomości publicznej, osób i organizacji z którymi współpracujemy aby nie narażać ich na niebezpieczeństwo oskarżenia o działalność anty państwową czy szpiegostwo, bo i takie sytuacje się zdarzają.

Pomoc

Pomoc ludności Białorusi powiązana jest z szerszą pomocą na Kresach Wschodnich, remontujemy Polskie szkoły, miejsca pamięci. Pomagamy w wierceniu studni dostarczamy pomoc rzeczową. Ostatni duży transport miał miejsce w styczniu 2021.

Działania

Fundacja Dunajec skupia ludzi którzy pomagają potrzebującym, bezinteresownie, nie mamy płatnych etatów, dotacji, grantów, Wspierając nas, macie Państwo pewność że nic się nie zmarnuje i wszystko będzie przeznaczone dla potrzebujących Zapraszamy do współpracy osoby które na chcą nas wesprzeć finansowo, materialnie i dobrą radą Zapraszamy wolontariuszy na wyjazdy i do pomocy w pracach Fundacji Dunajec.

Najnowsze aktualności

Książka! Dla Polaka Kresowiaka

Fundacja Aktualności
Fundacja Dunajec rozpoczyna nową akcje pomocy Polakom na  Kresach! Celem inicjatywy „Książka! dla Polaka Kresowiaka” jest wsparcie  czytelnictwa wśród naszych rodaków na wschodzie. Zapraszamy do współpracy wydawnictwa, firmy i instytucje zajmujące się rynkiem książki, organizacje wspierające Polaków na Kresach, ale również osoby prywatne. Inicjatywa skierowana jest do każdego któremu nie jest obojętny rozwój i zasobność polskich bibliotek na Litwie, Łotwie czy Ukrainie. Fundacja  współpracuje z polskimi instytucjami i Polakami na Kresach: m.in. z biblioteką w Solecznikach na Wileńszczyźnie. Rejon Solecznicki zamieszkuje kilkadziesiąt tysięcy Polaków którzy mają utrudniony dostęp do polskiej kultury, również do książek z Polski. Sprowadzenie ich z Kraju jest czasochłonne i kosztowne. Każda osoba, firma, instytucja może wysłać dowolną ilość NOWYCH książek do wskazanych przez nas miejsc. Ilość wysyłanych książek ma mieścić się w przedziale od 1 do … Wysyłamy tylko książki NOWE. Zależy nam na jakości i trwałości publikacji które będą docierały do naszych rodaków. Książki można wysyłać bezpośrednio do wskazanych przez nas miejsc lub na adres  Fundacji Dunajec: HUBA 39 34-436 CZORSZTYN Regularnie wysyłamy transporty z pomocom dla Polaków na Litwie i Białorusi. Mamy nadzieje, że ofiarowane przez państwa książki staną się ważna ich częścią  Na stronach Fundacji publikujemy adresy instytucji które czekają na książki od Państwa. Wkrótce zobaczycie pierwsze fotorelacje z dostaw, oraz podziękowania dla darczyńców. Akcję „Książka! dla Polaka Kresowiaka” uważamy z otwartą, zapraszamy do współpracy !
Więcej

Wolontariat w Gruzji

Fundacja Aktualności
Fot. 01 Fundacja Dunajec w Gruzji Od prawie roku Fundacja „DUNAJEC – Pomoc Polakom na Kresach”, dotarła ze swoją pomocą aż do Gruzji Jak się okazuje tu też są Polacy…
Więcej

Piknik rodzinny 2022

Fundacja Aktualności
Dziś chciałbym przekazać, kilka informacji na temat nadchodzących i najważniejszych wydarzeń które organizuje lub współorganizuje nasza Fundacja. Rozpocznę od najważniejszego wydarzenia jaki z pewnością będzie , organizowany 23 lipca 2022…
Więcej
Menu