Magura Spiska – Słowacja

29.10.2023 r. (niedziela)

Tym razem, odkryjemy mało znane szlaki, miejsca i  jezioro  na ternie Magury Spiskiej. Wycieczkę poprowadzi: znana i lubiana przewodniczka beskidzka  kol. Teresa – Styrczula Dyrek

Program wycieczki:
Wyjazd  z Czorsztyna 7.00, przejazd na trasie: Kluszkowce 7.10 – Maniowy 7.20 –  Nowy Targ 7.40(MCK ul. Krzywa) –  Jurgów granica – Zdziar Strednica.
Powrót – Jeziersko – Łysa nad Dunajem – Czorsztyn – Kluszkowce -Maniowy – Nowy Targ ok. 17.00 .
Przejście piesze górskie na trasie: Zdziar Strednica  – Magurka – Słodyczkowy Wierch –Mała Polana –(wieża ścieżka w koronach drzew w Bachledzkiej Dolinie ) Rozstaje pod Bukowiną – rezerwat  przyrody  Jezierskie jezioro ( osuwiskowe) – Jeziersko.

Jezioro jest na wysokości 919 m n.p.m. w dolinie Jezierskiego Potoku. Jest to jezioro osuwiskowe, powstałe w wyniku potężnego osunięcia się stoku. Przemieścił się on w kierunku południowym o około 100 m, równocześnie osuwając się o około 30 m w dół. Jezioro położone jest przy szlaku turystycznym w gęstym świerkowym lesie. Od jego nazwy pochodzi nazwa miejscowości Jeziersko.

Czas przejścia ok 4,5 h (dla chętnych którzy chcieliby wejść na ścieżkę w koronach będzie 1 h przerwy)

Nasza wyprawa nie jest typową wycieczką komercyjną jest raczej przyjacielską wyprawą gdzie chcemy z jednej strony miło spędzić czas i jednocześnie wesprzeć Polaków na Kresach. Koszt wycieczki uzależniony jest od ilości uczestników, zakładamy wstępnie:
100 zł – dorośli 70 zł dzieci i młodzież do lat 15
Tym razem, ewentualna nadwyżka przeznaczona będzie na wsparcie Polaków na Białorusi:

Zapraszamy na wycieczki, do współpracy i wsparcia, każdy pomysł jest cenny

Zapisy kol.  Teresa Styrczula – Dyrek od 16.10.2023 r. do  23.10.2023 r. pod nr telefonu + 48 693 703 294  tylko sms.

Wycieczka do Słowacji , każdy musi mieć dokument uprawniający do przekraczania granicy  paszport lub dowód osobisty.
Kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) oraz indywidualnie się ubezpieczyć na wycieczkę. Członkowie PTTK  maja ubezpieczenie górskie.

Wstęp na wieżę Dorośli 14 €, senior 65+ 11€, dzieci od (3-14l) 11€,

Poprzedni wpis
„Wsparcie dla Polaków na Białorusi”
Następny wpis
Losowanie nagród

Najnowsze wpisy