Wyprawa do Doliny Prosieckiej i Kwaczańskiej w Górach Choczańskich na Słowacji

Tym razem zapraszamy Przyjaciół (tych obecnych i tych przyszłych), wolontariuszy i wszystkich miłośników górskich wędrówek na wyprawę do Doliny Prosieckiej i Kwaczańskiej w Górach Choczańskich na Słowacji. Odbędzie się ona 11 maja 2024 roku.

Odwiedzimy mało znane choć pięknie położone w Słowacji wapienne doliny Gór Choczańskich.

Dolina Prosiecka prowadzi kamienistą górską ścieżką wzdłuż potoku, który kilkakrotnie trzeba przechodzić.

W górnej części dolinki znajdują się sztuczne ułatwienia w najtrudniejszych miejscach (łańcuchy i drabinki – jest ich kilka i nie są trudne).

Po drodze zobaczymy kilkumetrowy wodospad oraz urocze jeziorko u stóp wodospadu. Potężne ściany wąwozu wywierają niezapomniane wrażenie.

Zejście doliną Kwaczańską, gdzie będziemy mieć piękne widoki na wysokie ściany skalne.

Po drodze podziwiać będziemy malownicze drewniane młyny, wodospady, wąskie przejścia między skałami, wrota skalne i malownicze Obłazy.

Przejście piesze szlakiem w górę Doliny Prosieckiej – Planina Svorad – miejscowość Wielkie Borowe – Młyny w Obłazach – punkty widokowe Mały Rochacz i Rochacz – zejście w dół Doliną Kwaczańską – Kwaczany.

Długość całej trasy ok. 12 km, czas przejścia ok. 5,5 godziny, suma podejść 430 m, suma zejść 411 m.

Wycieczkę poprowadzi: znany i lubiany przewodnik – Robert Zieliński.

Wyjazd z Czorsztyna godz. 7:00.

Przejazd  na trasie: Nowy Targ – Chochołów – Zuberec – Prosiek.

Zabierzemy Was między innymi z przystanków w Krośnicy, Kluszkowcach, Maniowach, Hubie, Łopusznej, i Nowym Targu.

Zapisy do 9.05.2024 r. przez przez e mail: fundacja@fundacjadunajec.pl.

telefonicznie (najlepiej po godz 19.00 ) i przez SMS: Zbigniew Konopka 695 431 564.

Szacunkowy koszt wyjazdu wynosi 160 zł dorośli i 110 dzieci i młodzież do lat 15.

Program wyjazdu nie jest ostateczny i w zależności od sytuacji może ulec zmianie.

Ilość Miejsc jest ograniczona, prosimy więc o szybką decyzję i udostępnianie tej wiadomości wśród przyjaciół.

Wycieczka jak zwykle nie jest komercyjna, ewentualna nadwyżka zostanie przekazana na rzecz pomocy Polakom na Kresach.

Prosimy o udostępnianie informacji w gronie przyjaciół. Dajcie im szansę na przeżycie pięknej przygody i wsparcie naszych działań takich jak to, które miało miejsce w czwartek 18.04.2024 r., kiedy dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli udało się załadować i wysłać całego TIRA z pomocą humanitarną dla Polaków na Białorusi!

Link do filmu z załadunku https://fb.watch/rEQ8IeqBOg/.

Wielka Świąteczna Zbiórka na Wielkanoc