WYPRAWA DO RAJU

Już 10. 06. 2023 r. będziemy wędrować poprzez wspaniałe dzikie wąwozy, wspinać się na drabinki, pokonywać mostki i „stupaczki”  podziwiać będziemy kaskady i wodospady :), raj dla turystów. W drodze do Raju i z powrotem, zobaczymy  miasta zastawne, poznamy historię „Południowych Kresów”.

Trasa wycieczki, odcinek pieszy: start w osadzie Podlesok – Przełom Hornadu – Klasztorska Roklina – Klasztorisko –  Wielki  Wodospad. Wracamy szlakami:  Na Kiselką i przez Turystyczny Raj do Podlesoka. Naszym głównym celem będzie  dotarcie do Olbrzymiego Wodospadu –  o wysokości ok. 20 m, znajdujący się na dolnym progu Doliny Małej Zimnej Wody. Dawniej nazywany był też Wodospadem Obrowskim lub zwyczajnie Wielkim. Cała trasa piesza wynosi około 14 km. suma podejść około 700 m.

Na wycieczkę wyruszamy o godz 7.00, powrót około 18.00 proponowane przystanki do wsiadania i wysiadania,  Czorsztyn, Maniowy, Huba, Waksmund, Nowy Targ i inne do ustalenia. Wycieczkę organizowana przez Gospodarstwo Karolina oraz Fundację Dunajec – Pomoc Polakom na Kresach. Poprowadzi (charytatywnie) przewodnik – Zbigniew Konopka.

Wypraw nie jest komercyjna,  organizowana jest po to aby pozyskać środki na przyjęcie w wakacje, dzieci  z najuboższych Polskich rodzin żyjących na terenie Białorusi i Litwy.
 
Zapisy do 08.06. 2023 r. przez przez e mail; fundacja@fundacjadunajec.pl lub telefonicznie po godz 19.00: Zbigniew Konopka 695 431 564
Cena jedyne 130 PLN dorośli Dzieci do lat 14 mają zniżkę 90 PLN.  W cenę wliczony jest: Przejazd, bilety wstępu do Słowackiego Raju oraz opieka przewodnika. Elitarna wyprawa, niezwykłe miejsce, szlachetny cel. 

 Prosimy o udostępnianie informacji w gronie Przyjaciół, dajcie im szansę na przeżycie pięknej przygody i wsparcie naszych działań. Dzieci z Kresów można wspierać wpłacając dowolną kwotę bezpośrednio na konto:

 BS. Krościenko 70 8817 0000 0209 0801 2000 0010
Zapraszam

Zbigniew Konopka

Poprzedni wpis
HEJ !!! HEJ !!! BIESZCZADY
Następny wpis
Góry Lewockie

Najnowsze wpisy