Góry nieznane

Wiosna w Górach Lewockich

Fundacja Dunajec to nie tylko zbiórki darów, pieniędzy i praca wolontariuszy, staramy się tez integrować ludzi poprzez sport, i wycieczki. Chcemy Was zaprosić na Ukraine, Białorus, Litwe i wszędzie tam gdzie można zobaczyć niezwykłe atrakcje, poznać niezwykłe historie. W swoich wyprawach nie będziemy się jednak ograniczać tylko do Kresów Wschodnich, będziemy organizować też wycieczki po terenie Polski (już udało się kilka takich zorganizować) i sąsiedniej Słowacji. W najbliższym możliwym terminie, mamy nadzieję, że już w kwietniu, odkryjemy góry które choć bliskie, dobrze widoczne z Pienin, i Beskidu Sądeckiego to nie znane jeszcze turystom, dopiero teraz wytycza się tam nowe szlaki. Dla czego w środku Europy mamy jeszcze miejsca nie odkryte przez turystów i szlaki nie przetarte? Powód jest taki, że w  Górach  Lewockich  na  początku lat 50 XX w. powstał poligon wojskowy dla wojsk pancernych i obrony przeciwlotniczej. 

W tych górach od 1968 roku stacjonowały jednostki armii radzieckiej. Oficjalnie poligon został zamknięty  31.12.2005 r. Po zlikwidowaniu poligonu wojskowego powraca w Góry Lewockie turystyka, ale po dzień dzisiejszy nie ma tam wyznakowanych szlaków turystycznych, tylko drogi leśne.  Nadal nie odkryte i bardzo tajemnicze. Zapraszam na wycieczkę i wyznaczanie nowych szlaków. wycieczka będzie ambitna 🙂 wejdziemy na najwyższy szczyt Gór Lewockich Cierną Horę  1289 m.n.p.m  i szczyt Ihla 1283 m.n.p.m.  Czas przejścia 5 h, ok 560 m przewyższenia.  

Pomysł , opracowanie trasy i prowadzenie: doświadczona przewodniczka górska, koleżanka Teresa Dyrek. Szczegóły Podamy już niebawem, proszę śledzić nasza stronę. Zapraszamy do udziału i do współpracy.

Poprzedni wpis
Babia Góra na Dzień Kobiet
Następny wpis
WIELKANOCNE MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Najnowsze wpisy